Folyószámla-hitelkeret

A folyószámla-hitelkeret egy kifejezetten bankszámlához kapcsolódó hitel, amely megnyújtja az egyenlegedet és ezzel a mozgásteredet a pénzügyi tranzakcióid során.

A folyószámla-hitelkeretet akkor adják a bankok, ha jövedelmed érkezik a náluk vezetett bankszámlára és már legalább három hónap óta fennáll ez az állapot. A keret mértéke a jövedelmeddel arányos, esetleg annak többszöröse is lehet.

A keret hozzáadódik a mindenkori egyenlegedhez, így annyival többet költhetsz. Ha emiatt már a hitelkeretedben vagy, akkor az egyenleged negatív lehet, de ez a hitelkeret mértékéig szabályos.

Ha az egyenleged a folyószámla-hitelkeretben tartózkodik, akkor minden jóváírás automatikusan a tartozásodat csökkenti, és minden terhelés növeli azt.

A folyószámla-hitelkerethez költségek (pl. rendelkezésre tartási jutalék, prolongációs jutalék, folyósítási díj, hitelkamat,stb.) kapcsolódhatnak és akkor is lehet díja, ha nem használod.

A folyószámla-hitelkeretet a bank kifejezetten a jövedelmeddel arányosan szabja meg azért, hogy a fizetésed mindig feltöltse azt, azaz legalább egy hónapban egyszer visszafizesd a hitelt (vagy jövedelemhez viszonyított többszörözés esetén annak egy részét). Ez a legnagyobb veszélye is egyben, hiszen könnyű vele hitelcsapdába kerülni. Egyszer elköltöd a hitelkeretet és utána már mindig azon belül mozogsz csak az egyenlegeddel: a fizetésed feltölti, a fizetésed elköltése pedig megterheli a hitelkeretet. Érdemes apránként visszafizetni a folyószámla-hitelkeret tartozást.

Bajnok Plusz számlacsomag
  • 40 000 Ft jóváírási akció szelfis számlanyitással
  • havi 4 darab ingyenes ATM forint készpénzfelvétel belföldön
  • jóváírási feltétellel havi 990 Ft-os számlavezetési díj
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • QR kód lefényképezésével fizetés mobilról
    Bankszámla

    Így használd a mobilodat QR-kódos fizetésre

    A QR-kódos fizetés egy feltörekvőben lévő fizetési mód Magyarországon. Ez elsősorban abból következhet, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) egy fizetési szabványt épített rá, amit aztán az állam ingyenessé tett, hogy ezzel segítse az elterjedését a szintén ingyenes alternatíva, a bankkártyás fizetés mellett. Ebben az útmutatóban megismerkedhetsz a hazai azonnali fizetési rendszerre (AFR) épülő QR-kódos fizetéssel és bemutatjuk az alternatíváit is.

    frissítve: 2024. január 12.
  • Mobilbankon vált devizát az ügyfél
    Bankszámla

    Újabb innováció a Gránit Bank mobilapplikációjában: azonnali devizaváltás középárfolyamon díj- és költségmentesen

    A piacon legkedvezőbb árazással vezette be azonnali devizaváltási szolgáltatását mobilbanki applikációjában a Gránit Bank. Az új szolgáltatást az app-ban azonnal igényelhető és használható EUR és USD alapú devizakártya egészíti ki. Az új funkció bevezetéséhez kapcsolódva a mobilapplikációban a bankban már forintszámlával rendelkező ügyfelek három kattintással, az új ügyfelek pedig a forintszámla nyitással együtt egy szelfivel, vagy Videóbankon keresztül is kényelmesen nyithatnak devizaszámlát. A bank deviza értékajánlatát kedvező devizautalási díjak és a versenytársakhoz képest vonzó devizabetét-kamatok teszik teljes körűvé.

    frissítve: 2024. január 10.
  • Több ember használ befizető ATM-et egy pályaudvaron
    Bankszámla

    Befizető ATM - bankonként megmutatjuk hogyan működik

    Én igazából csodálkoztam, miért nyert teret ilyen későn az azonnali befizetős ATM, hiszen az utcai pénzváltó automaták már évtizedek óta nyújtják azt a technológiát, amire ez épül: felismerni egy bankjegyet, majd elfogadni az értékét. Talán a banki rendszerben történő azonnali jóváírás volt a fő akadály, talán nem, de mára megszületett az automata pénztáros teljes értékű változata, mely nemcsak azonnal kiad, de azonnal be is fogad készpénzt. Ebben az útmutatóban ezt járjuk körül.

    frissítve: 2024. február 14.