HItelcél

Hitelcélnak nevezzük azt a dolgot, amire a hitelt fel szeretnéd venni.

Vannak olyan kölcsönök, ahol nem kell meghatározni, hogy mire veszed fel a pénzt, ilyen például a személyi kölcsön, de a Babaváró hitel is. Ezeknél a kölcsönöknél nem kell megmondanod, hogy mire költöd a hitel összegét, tetszőlegesen bármire felhasználhatod. A bank a pénzt a számládra utalja, ahol te hozzáférsz, és úgy használod fel, ahogy szükséged van rá.

A törlesztést onnantól kell kezdened, ahogy a bank folyósította neked a hitelt, illetve a szerződés szerint, függetlenül attól, hogy mennyit költöttél már el belőle.

Vannak hitelcélhoz kötött hitelek is, ahol a hitel célját a szerződésben is rögzítik. Ilyen lehet például a jelzáloghitel. Ha a hitelcél a lakásvásárlás, vagy felújítás, bővítés, akkor azt lakáshitelnek hívjuk. Ha autóhitelt veszel fel, akkor a hitelcél az autóvásárlás, hitelkiváltás esetén pedig az a cél, hogy az új hitelből egy korábban felvett hiteledet végtörleszd.

Ha a hitelcélt meghatározod, akkor a pénzt másra nem költheted, csak arra, ami a szerződésben szerepel.

A bank sokszor nem is neked utalja a pénzt, hanem a lakás eladójának, vagy a másik banknak, ahol a kiváltandó hiteled van.

Van szabad felhasználású jelzáloghitel is, a bank biztonságosabbnak tartja, ha tudja, mire használod a pénzét, és kockázatos dolgokat nem finanszíroz. A hitelcélhoz kötött hitelek ezért általában kedvezőbbek is a szabad felhasználású kölcsönöknél.

Végig FIX Lakáskölcsön
  • 15 millió Ft 15 évre 134 704 Ft törlesztővel, THM: 7,36%
  • A kamat a futamidő végéig változatlan marad
  • Most akár 40 000 Ft jóváírás
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Fiatal házaspár az új lakásukban
    Lakáshitel

    9 dolog, amit tudnod kell CSOK Plusz igénylés előtt

    A támogatott hitelek igénylése kemény diónak tűnhet, de ne aggódj, csak első látásra olyan bonyolult. Itt több mindenre kell figyelned, és több dokumentumra lesz szükséged, mint egy átlagos hiteligénylésnél, ezért adunk néhány tippet, ami megkönnyíti a dolgod.

    frissítve: 2024. május 6.
  • Lakáshitel önerő nélkül nehezen megy az ilyen tervrajzon létező ingatlanokra
    Lakáshitel

    Lakáshitel önerő nélkül - lehetséges, mutatjuk hogyan

    Lakást szeretnél vásárolni, de nem tudod hogyan teremtsd elő az ehhez szükséges önerőt? Egyáltalán, miért kell a lakáshitelhez önerő, és a vételár mekkora rész legyen? Talán te is azt gondolod, hogy a lakáshitel önerő nélkül nem fog menni, mert a bankok egyre szigorúbbak. Szerencsére többféle megoldás is van. Összegyűjtöttük ezeket és lépésről lépésre elmagyarázzuk mindegyiket. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. május 6.
  • Egy nő azt latolgatja, vajon mi a referenciakamat
    Lakáshitel

    Mitől függ, hogy mennyi a hitelem kamata? – Referenciakamat és kamatfelár

    Te is kaptál már a bankodtól levelet, amiben a törlesztőrészlet változásnál valami referenciakamatra hivatkoztak, de inkább átugrottad? Vagy szeretsz mindennek utánanézni, és tudod, hogy a hitelek törlesztője változhat a futamidő alatt, de azt már nem, hogy miért? Ha szeretnéd érteni, hogy a bankok hogyan határozzák meg a hiteleik kamatát, akkor jó helyen vagy. A téma elég szakmai, és pár alapfogalmat át kell vennünk mielőtt elérünk a referenciakamathoz, de igyekszünk érthetően elmagyarázni. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. február 21.