Jövedelem

A bank a hitelfelvételnél az összes jövedelmedet megvizsgálja. Csak adózott jövedelmet vesz figyelembe, azaz mindennek a nettójával számol, hiszen a törlesztőrészletet is a nettó béredből fizeted majd.

Vannak olyan jövedelmek, amelyeket önállóan is elfogad, és vannak olyanok, amelyeket csak kiegészítő jelleggel akkor, ha mellette önálló jövedelmet is tudsz igazolni. Minden bevételednek legális forrásból kell származnia, amelynek a megszerzését valamilyen dokumentummal is alá kell támasztanod, igazolnod kell (tehát ha eddig feketén adtad ki a lakásodat, akkor azt nem fogják figyelembe venni). Ilyen igazolás lehet a bérpapírod, adóbevallásod, NAV igazolás vagy bankszámlakivonat.

Ha alkalmazottként dolgozol, akkor elvárja a bank, hogy a jelenlegi munkahelyeden már legyen három teljes hónapnyi munkaviszonyod és legtöbbször azt is, hogy határozatlan idejű munkaszerződéssel dolgozz. Ha tehát nem a hónap elején kezdtél, akkor azt a hónapot nem veszi figyelembe, csak a következőt, ami már teljes hónap.

Ha vállalkozó vagy és a kata szabályai szerint adózol, akkor általában feltétel, hogy legyen egy lezárt teljes pénzügyi éved, erre osztják rá a NAV igazolásában szereplő éves jövedelmedet, hogy a havi nettó összeget megkapják. Ha elfogadják a törtévet, akkor is 12 részre osztják. A számításnál többféle módszer lehetséges. Előfordul, hogy a kata adót is levonják, és az is, hogy ezen túl is tovább csökkentik a jövedelmed.

Önállóan elfogadható jövedelmek (ezeket néhol elsődleges jövedelemnek hívják):

  • munkaviszonyból származó alkalmazotti jövedelem, azaz munkabér; saját, vagy családi vállalkozásból,
  • egyéni vállalkozásból származó jövedelem;
  • öregségi nyugdíj;
  • őstermelői tevékenységből származó jövedelem,
  • megbízási vagy vállalkozási tevékenységből származó jövedelem,

Kiegészítő vagy másodlagos jövedelmek: CSED, GYED, GYES; családi pótlék ; árvaellátás; életjáradék; osztalék (sokszor diszkontálva); bónusz, cafeteria (sokszor diszkontálva); ingatlan bérbeadásból származó jövedelem (sokszor diszkontálva).

Végig FIX Lakáskölcsön
  • 15 millió Ft 15 évre 134 704 Ft törlesztővel, THM: 7,36%
  • A kamat a futamidő végéig változatlan marad
  • Most akár 40 000 Ft jóváírás
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Zöld hitellel vásárolt ház
    Lakáshitel

    Zöld hitel 2024

    2021. októberében kezdték folyósítani a bankok a zöld hitelt a Növekedési Hitelprogram (NHP) részeként. Rendkívül kedvező lakáshitel konstrukcióról volt szó, és ez az első olyan, a lakosság számára kínált hitel, amely az energiahatékony megoldásokat közvetlenül támogatta. A zöld hitel olyannyira népszerű volt, hogy a programra szánt 200, majd még 100 milliárd forintos keret pár hónap alatt kimerült. A bankok, felismerve az ügyfelek igényeit, később maguk is kezdtek zöld akciókkal megjelenni. Útmutatónk elején ezeket mutatjuk be, a végén pedig megtalálod a korábbi NHP zöld hitel eredeti, részletes feltételeit.

    frissítve: 2024. február 27.
  • Férfi házakat néz és a lakáshitel önerő összegén gondolkodik ami kell majd a vásárláshoz
    Lakáshitel

    Lakáshitel önerő: mennyi kell és hogyan teremtsem elő?

    A lakáshiteleknek – és minden jelzáloghitelnek – sarkalatos pontja az önerő. Ez a hitelfelvétel mumusa, az az adott esetben több millió forint, amit neked kell beletenned a hiteledbe. Miért van erre szükség egyáltalán? Honnan teremtsd elő? Mi lehet önerő és mi nem? Segítünk, hogy megvehesd a kinézett lakást és a lakáshitel önerő ne okozzon gondot.

    frissítve: 2024. április 30.
  • Fiatal házaspár az új lakásukban
    Lakáshitel

    9 dolog, amit tudnod kell CSOK Plusz igénylés előtt

    A támogatott hitelek igénylése kemény diónak tűnhet, de ne aggódj, csak első látásra olyan bonyolult. Itt több mindenre kell figyelned, és több dokumentumra lesz szükséged, mint egy átlagos hiteligénylésnél, ezért adunk néhány tippet, ami megkönnyíti a dolgod.

    frissítve: 2024. május 6.